۶۴۱۴ ۸۶۰۳ ۰۲۱
۲۲۳۵ ۳۳۳۵ ۰۴۱

 
 
 

 

پس از نصب و راه اندازی آنتی ویروس با صفحه زیر مواجه میشوید. این صفحه Home Page برنامه نام دارد. در مرکز صفحه مشخصات لایسنس آنتی ویروس و مدت زمان باقی مانده تا اتمام لایسنس شما نوشته شده است.

در پایین صفحه ابزار مختلف آنتی ویروس را مشاهده میکنیم که در ادامه به معرفی تک تک این گزینه ها میپردازیم.

 

 

 

Scan

بخش اول مخصوص جستجوی کامپیوتر برای شناسایی ویروس ها است. وقتی وارد این بخش میشوید در سمت راست چند گزینه را مشاهده میکنید:

 

گزینه اول Full Scan است که وقتی وارد آن میشوید میتوانید سیستم را به صورت کامل اسکن کنید.

 

گزینه Quick Scan برای جستجوی سریع در بخش های مهم دستگاه است.

 

 

 

اگر میخواهید قسمت خاصی را جستجو و بررسی کنید با ورود به قسمت Custom Scan این کار عملی است. برای این منظور گزینه Add را بزنید و قسمت مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

 

 

Update

از جمله مهم ترین کارها در نگه داری آنتی ویروس، بروز رسانی آن است. در بخش Update میتوانید آنتی ویروس خود را بروز کرده و سطح امنیت دستگاه خود را بالا ببرید.

 

 

 

Report

در این بخش میتوانید گزارش عملکرد آنتی ویروس در بازه های زمانی مشخص را مشاهده و بررسی کنید. تعداد اسکن های انجام شده، ویروس های کشته شده، ویروس های قرنطینه شده و... را میتوانید در این قسمت مشاهده کنید.

 

 

 

Quarantine

بعضی اوقات ویروس ها بر روی فایل هایی قرار میگیرند که امکان پاک کردن فایل وجود ندارد. در این مواقع این فایل ها تحت نظر مستقیم آنتی ویروس قرار میگیرند و در بخشی به نام قرنطینه نگهداری میشوند. 

در این صفحه میتوانید لیست این فایل ها را مشاهده کنید.

 

 

 

در گوشه سمت راست پایین صفحه یک فلش رو به پایین وجود دارد که با کلیک روی آن ادامه لیست را مشاهده خواهید کرد.

 

 

 

Tools

در این صفحه ابزار های مختلفی جهت بالا بردن امنیت دستگاه وجود دارد.

 

Vulnerability Scan: این بخش مخصوص اسکن نرم افزار ها به صورت جداگانه و مشخص کردن بد افزارها میباشد.

 

Kaspersky Rescue Disk: در این بخش میتوانید یک CD بوت برای سیستم خود درست کنید. و اگر ویندوز شما آنقدر آسیب دیده بود که راه اندازی نمیشد، به کمک این سی دی میتوایند آن را بوت و ویروس یابی کنید.

 

Microsoft Windows Troubleshooting: در این بخش آنتی ویروس در ویندوز به دنبال ایرادات میگردد و مشکلات ویندوز را برطرف میکند.

 

Privacy Cleaner: این قسمت میتواند تمام حافظه مرورگر های شما را پاک کند و مرورگر شما را به حالت اول بازگرداند.

 

Browser Configuration: در این قسمت آنتی ویروس تنظیمات مرورگر اینترنت اکسپلورر را جهت بالا بردن سطح امنیت آن بررسی میکند و در صورت نیاز به تغییر آن را تغییر میدهد.